DRUGIE ŚNIADANIA DLA TWOJEJ POCIECHY

Koniec wakacji, mimo że zwykle nikogo nie cieszy, jest czasem powrotów. Niektórzy wracają z urlopów do pracy, a ci najmłodsi członkowie rodziny znów wędrują do szkół. Nasze pociechy spędzają w niej kilka godzin dziennie, dlatego nie można zapominać o ich prawidłowym odżywianiu. Dowiedz się, jak zachęcić dziecko, by chętnie zjadało drugie śniadanie.

KOLOROWY LUNCHBOX TO JEST TO!

Mówi się, że wiele dzieci ma swój czas niejadka. Dla niektórych dzieci spożywanie posiłków wydaje się po prostu nudne. Można temu zaradzić, np. kupując kolorowy lunchbox, w który spakujemy dziecku pożywne kanapki z jego ulubioną wędliną. Drugie śniadanie spakowane w taki lunchbox – najlepiej jeszcze z ulubionym bohaterem z bajki naszej pociechy na pewno będzie smakowało wyśmienicie.

LICZY SIĘ POMYSŁ

Śniadania z pewnością nie muszą być monotonne. Ulubione kanapki np. z szynką gotowaną plastry Pekpol można ułożyć tak, by przypominały zwierzątko. Takie wesołe kształty rozbawią malucha i z pewnością zachęcą do jedzenia. Z kolei z zawiniętych tortilli i przekrojonej parówki możesz stworzyć zabawne ślimaki wędrujące po liściu sałaty. Wspieraj kreatywność dziecka i wspólnie twórzcie ciekawe kształty i postacie.

ZRÓBCIE TO RAZEM

A co powiesz na wspólne gotowanie? Zachęć dziecko do pomocy w kuchni i pozwól, by samo przygotowało drugie śniadanie. Zaangażowanie malucha w ten proces sprawi, że apetyt na samodzielnie przygotowane danie wzrośnie!

NIE ZAPOMNIJ O DODATKACH

Śniadaniowe pudełka mają dużo przegródek. Możesz umieścić w nich również ulubione przekąski Twojego dziecka. Słodkie batoniki i słodzone soczki nie wpiszą się raczej w zdrową dietę. Postaw zatem na orzechy, warzywa lub pożywne przekąski, które sprawdzą się na zimno. Mogą to być np. kabanosy Pekpol, które są źródłem białka, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka.