ZDROWO W PRACY, CZYLI JAK?

Wszyscy lubimy czuć się zdrowi i pełni sił. By móc korzystać ze swoich możliwości fizycznych, ale nie tylko, warto odpowiednio dbać o organizm. Numer jeden to odpowiednia dieta! Tylko jak dbać o nią podczas dnia w pracy? Zajrzyj do naszych propozycji, które pomogą nabrać odpowiednich nawyków i wskażą smaczne rozwiązania dla każdego.

POŻYWNE ŚNIADANIE

Jednym z ważniejszych składników dla naszego organizmu jest białko. To ono odpowiada za siłę i pełni istotne dla nas funkcje. Łatwo je dostarczyć, spożywając produkty takie jak mięso i wędliny. Wystarczy, że dodasz plastry ulubionej wędliny czy jajek do porannych kanapek. Ważne, by sięgać po takie produkty, które oferują wysoką zawartość mięsa, np. 100 g schabu pieczonego plastry Pekpol powstaje ze 126,6 g mięsa wieprzowego. Idealnie sprawdzą się też dania, które łatwo i wygodnie zapakujesz. Może to być domowe leczo z kiełbasą podwawelską oryginalną lub sałatka z makaronem i kabanosami Kurpiowskie Specjały. Obie propozycje świetnie nadają się do spożycia również na zimno.

SMACZNIE I WEGE

Ograniczasz mięso lub przeszedłeś na dietę wegańską ? To nie musi oznaczać trudności z dostarczaniem odpowiedniej ilości białka. Bogata oferta firmy Pekpol oferuje różnego rodzaju pasztety warzywne pod marką Dziarskie Jarskie. Mogą stać się idealnym dodatkiem do Twojego śniadania, niezależnie czy wybierzesz pasztet z marchwi i soczewicy czy z brokułów. Dla każdego coś dobrego!

NIE ZAPOMNIJ O…

Oprócz samego posiłku zwróć uwagę na regularność jedzenia oraz odpowiednie nawodnienie. Zjedzenie nawet najzdrowszego obiadu w stresie i pośpiechu przed kolejnym spotkaniem nie przyniesie oczekiwanego efektu. Minimalizuj też ilość podjadania pomiędzy posiłkami, a gdy już poczujesz głód wybierz orzechy, owoce lub smaczne i zdrowe koktajle.