RÓŻNORODNOŚĆ W KUCHNI

Wszyscy wiemy, jak ważna jest zdrowa dieta. Co właściwie ona oznacza? Sprawdź dobre praktyki, z którymi dbanie o odżywianie stanie się proste! Mimo że często to zwyczajne nawyki, nie zawsze o nich pamiętamy i co więcej – praktykujemy. Zobacz, o czym nie zapominać przy wspieraniu diety i zdrowego stylu życia.

BEZ ŚNIADANIA ANI RUSZ!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To ono dostarcza nam odpowiedniej ilości energii. Warto dbać o to, żeby było zróżnicowane. Jak to osiągnąć? Jeśli nie jesteś fanem kanapek, zastąp je czymś, co zjesz ze smakiem! Możesz sięgnąć po śniadaniowe kiełbaski – świetnie sprawdzą się wędzone „Paryżanki” Pekpol. Kolejnym krokiem będzie porcja warzyw. Wystarczy ugotować dwa ziemniaki, marchew i ugnieść je widelcem, dodając masła i gałki muszkatołowej. Voilà – purée ziemniaczano marchewkowe gotowe! To oczywiście jedna z wielu możliwości, jakie masz w kuchni. Nie ograniczaj się do standardowych rozwiązań i znajdź ulubione propozycje dla siebie.

CZEGO UNIKAĆ

W naszym jadłospisie powinno znajdować się jak najmniej przetworzonych produktów. Sztucznie aromatyzowany jogurt nie będzie dobrym śniadaniem. Czasem to właśnie małe dodatki, aromaty czy przyprawy decydują o jakości produktu. Sięgaj po takie, które nie zawierają glutaminianu monosodowego i fosforanów np. kabanosy ze śliwką Pekpol.

MNIEJ, ALE CZĘŚCIEJ!

Jeśli nie przepadasz za uczuciem przejedzenia, nie katuj organizmu ogromną porcją obiadu. To nie tylko niezdrowe, ale nie pomaga również utrzymać diety. Możesz zmniejszyć porcje, żeby równomiernie rozłożyć kalorie na cały dzień, a pomiędzy posiłkami sięgnąć po przekąskę. Smacznym rozwiązaniem będzie sałatka z serem i szynką konserwową Pekpol.

WODA TO PODSTAWA

Nie samą kawą człowiek żyje, dlatego pamiętajmy o różnicowaniu również tego, co pijemy. Mimo że wiele osób nie może się przekonać do picia wody, to właśnie ten nawyk pomaga nam zdrowo funkcjonować. Dzięki niemu unikamy odwodnienia , które z kolei obniża koncentrację i negatywnie wpływa na nasz układ nerwowy.